Rodinné právo

V oblasti rodinného práva se specializuji na rozvody manželství. Kdykoli je to možné, snažím se obě strany přesvědčit o výhodách nesporného rozvodu. Vždy usiluji o rychlé a efektivní právní řešení této nepříliš příjemné životní situace.

Zadat poptávku

S čím vám umím pomoci

  • podání návrhu na tzv. dohodnutý rozvod manželství
  • vyhotovení Dohody o vypořádání vzájemných majetkových vztahů, práv a povinností dalšího bydlení pro dobu po rozvodu manželství
  • zpracování Dohody o úpravě poměru nezletilých dětí po rozvodu (péče a výživné)
  • sepis Dohody o vypořádání společného jmění manželství zaniklého rozvodem
Jak to může probíhat

Dohodnutý rozvod

Krok 1

Nejdříve potřebuji vědět, jakou máte představu o budoucích poměrech vašich nezletilých dětí (máte-li nějaké). Kdo o ně bude pečovat, jaká bude výše výživného, jak často se s nimi druhý rodič bude stýkat. Také probereme vaši představu o tom, jakým způsobem by měl být rozdělen majetek nabytý v průběhu manželství.

Krok 2

Na základě informací od vás sepíšu návrh dohody o úpravě poměrů k nezletilým dětem a dohodu o vypořádání společného jmění manželů. Souběžně s tím připravím návrh na tzv. dohodnutý rozvod. Následně s vámi tyto dokumenty proberu, vysvětlím případné nejasnosti a podám jak dohodu o úpravě poměrů k nezletilým dětem, tak návrh na rozvod soudu. Soud vše projedná ve dvou navazujících soudních řízeních.

Krok 3

Zastupuji klienta nebo klientku v soudním řízení o schválení dohody o úpravě poměrů k nezletilým dětem a o vypořádání společného jmění manželů. A po jeho skončení také v rozvodovém řízení.

Formulář nezávazné poptávky

  1. *
  2. *
  3. *
  4. Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.