Právo nemovitostí

Kupujete dům nebo byt a chcete mít jistotu, že je smlouva v pořádku. To se není co divit, jde o velké peníze. Vím, na co se zaměřit a kde se může skrývat háček. A nejen to. Nabízím možnost uhradit kupní cenu uložením do advokátní úschovy, což představuje bezpečné řešení převodu financí při koupi nemovitosti.

Zadat poptávku

S čím vám umím pomoci

 • koupě a prodej nemovitostí – právní servis (kupní smlouva, smlouva o smlouvě budoucí kupní, smlouva o úschově)
 • převod členských práv v družstvu – právní servis
 • kontrola smluv uzavíraných s realitními kancelářemi a makléři
 • bezpečné zajištění úhrady kupní ceny uložením do advokátní úschovy
 • darovací smlouvy včetně práva doživotního užívání
 • nájemní vztahy včetně výpovědí z nájmu
 • úřední ověření podpisu pro potřeby katastrálního úřadu
 • podání návrhu na vklad převodu vlastnického práva katastru nemovitostí
 • zastoupení před katastrálním úřadem
 • posouzení a sepis zástavní smlouvy
Jak to může probíhat

Kupujete či prodáváte nemovitost

Krok 1

Nejdříve potřebujete smlouvu. Pokud ji nemáte, na základě informací a podkladů od vás ji sepíšu. Typicky k tomu budete potřebovat základní informace o nemovitosti, základní informace o smluvních stranách a výši kupní ceny. Pokud smlouvu máte od druhé strany, překontroluji, jestli je všechno v pořádku.

Krok 2

Aby celá transakce proběhla v pořádku, sepíšeme smlouvu o úschově kupní ceny a zajištění úschovy kupní ceny v průběhu převodu vlastnického práva k nemovitosti od prodávajícího ke kupujícímu v rámci řízení před katastrálním úřadem. Úschova kupní ceny je standardní proces, který oběma stranám dává jistotu a bezpečí.

Krok 3

Může se stát, že kupující a/nebo prodávající budou chtít do smlouvy něco doplnit. S oběma stranami v průběhu přepisu komunikuji a jejich připomínky do smlouvy zapracuji tak, aby na konci byla její podoba akceptována. V případě, že kupující k úhradě používá úvěr (hypotéku), zasílám návrh smlouvy ještě před podpisem smlouvy bance k odsouhlasení. Pak již nic nebrání podpisu smluv včetně zajištění úředního ověření podpisů pro katastrální řízení.

Krok 4

Kupující uhradí kupní cenu a já ji přijímám do úschovy.

Krok 5

Zahájení katastrálního řízení. Připravím a podám návrh na vklad vlastnického práva k převáděné nemovitosti ve prospěch kupujícího do katastru nemovitostí. V řízení před katastrálním úřadem obě strany zastupuji.

Krok 6

Jakmile je vlastnické právo k nemovitosti převedeno na kupujícího, vyplácím prodávajícímu kupní cenu z úschovy. Tím je celá transakce dokončena.

Formulář nezávazné poptávky

 1. *
 2. *
 3. *
 4. Odesláním souhlasíte se <a href="/ochrana-osobnich-udaju" target="_blank">zpracováním osobních údajů</a>.